Mihail Neamțu și George Simion: ‘‘Nea Gigi, te rugăm, dă-ne și nouă bani la AUR, cum ai dat la PSD!’’

Mihail Neamțu și George Simion: ‘‘Nea Gigi, te rugăm, dă-ne și nouă bani la AUR, cum ai dat la PSD!’’

Mihail Neamțu și George Simion: ‘‘Nea Gigi, te rugăm, dă-ne și nouă bani la AUR, cum ai dat la PSD!’’ 350 221 C Ovidiu

George Simion și Mihail Neamțu au mers joi în vizită acasă la Gigi Becali. Discuția principală a fost despre o posibilă finanțare pe care Gigi Becali să o facă pentru campania de la europarlamentare a lui Mihail Neamțu, candidat din partea AUR”, a declarat Gigi Becali presei. „Să vedem dacă o să îi dau o mână de ajutor lui Neamțu, că el candidează la europarlamentare, dar nu mai este timp acum, când începe campania. Campania a început, și atunci nu se poate. Dacă venea mai devreme, îl împrumutam, partidul, cu 500 de mii (n. red.: de euro), cum am împrumutat și PSD-ul. Acum împrumutam AUR-ul. Să vedem o formulă, să îl împrumut pe el, dacă e legal să îl împrumut pe Mihail Neamțu și el să își finanțeze campania”, a spus, printre altele, Gigi Becali. Concluzia noastră: De ieri, 9 Mai, a început oficial campania electorală pentru alegerile locale și europarlamentare din 9 Iunie. Așadar, liderii politici pentru a ajunge în turneul electoral prin țară trebuie să aibă cât mai mulți bani.

P.S. Auzind că Gigi Becali a sponsorizat-o pe fina sa, Gabriela Firea, cu 500.000 euro pentru campania electorală, cei de la AUR au apelat și ei tot la Gigi Becali. Noi ne imaginăm acea discuție elevată care s-a purtat între cei trei cărturari: Gigi Becali, George Simion și Mihail Neamțu. Se pare că cei doi politicieni din AUR nu au fost atât de convingători cu Gigi Becali, ei nu au primit bani. Singurul lucru pe care îl regretă acum George Simion este faptul că aceste alegeri nu sunt în luna decembrie, căci mai avea poate o șansă să meargă la colindat cu ”ursul sau cu capra”. Sau poate că exercițiul electoral pe care l-au făcut la metrou de dimineață să fie o mică repetiție, că vrea să îl mascheze pe ”eruditul” Mihail Neamțu și să meargă cu el prin țară, bineînțeles după voturi și de ce nu și după bani. Marea lor dilemă a celor de la AUR, fiind acum că nu știu în ce animal trebuie să fie mascat Mihail Neamțu. Noi avem o idee și o propunere, și aceea de a-l masca în maimuță, nu de alta, dar tot ceea ce vedem acum la ora actuală parcă este un circ, dar un circ ieftin, nici pe departe ca a celor de la Globus.

 

https://www.digi24.ro/amphtml/alegeri-europarlamentare-2024/simion-si-neamtu-i-au-cerut-lui-gigi-becali-500-000-de-euro-pentru-campania-la-europarlamentare-finantatorul-fcsb-suflu-si-n-iaurt-2787387

Banner

Leave a Reply

    Back to top